Het is alweer een paar jaar geleden dat ik in het noordwesten van Engeland het Lake District bezocht, maar ik herinner mij het nog als de dag van gisteren. Ik bezocht Lake Windermere, het grootste natuurlijke meer van Engeland. Deze prachtige plek maakte zoveel indruk op mij dat het nog steeds een van de fijnste plekken is die ik tot nu toe in Engeland bezocht.
Come forth into the light of things, let nature be your teacher – William Wordsworth
Sprookjesachtig Lake Windermere
Het Lake District is een Nationaal Park wat bestaat uit 16 meren, heuvel, bergen en pittoreske dorpjes. Het is het grootste Nationaal Park van Engeland. Zelf bezocht ik het plaatsje Bowness on Windermere. Dit ligt aan het gelijknamige Lake Windermere, wat het grootste natuurlijke meer van Engeland is. Lake Windermere is al jaren erg populair onder toeristen, wandelaars en watersportliefhebbers. Het is niet moeilijk om te zien waarom dit meer zo populair is. De omgeving is adembenemend mooi. De glooiende heuvels, idyllische huizen, door stenen muurtjes gescheiden weilanden en het langgerekte meer lijken zo uit een sprookje te komen. Alles roept je om op ontdekking te gaan.
Ik besloot de omgeving rondom het meer te voet te ontdekken. Vanuit Bowness on Windermere lopen verschillende wandelpaden langs het meer en door het heuvellandschap. Het weer werkte goed mee. Dat was mazzel, want het gebied heeft de twijfelachtige eer één van de natste plekken van Engeland te zijn. Een route volgde ik niet echt. Ik wandelde ongeveer een kilometer of 3 richting het zuiden, tot ik bij een splitsing kwam. Bij deze splitsing kon ik terug via de heuvels en langs verschillende cottages. Onderweg had ik prachtige uitzichten over het meer en de omgeving. Genieten!
Beatrix Potter en Peter Rabbit
Het gebied inspireerde verschillende beroemde schrijvers en dichters, waaronder William Wordsworth en Beatrix Potter. Het is dan ook grotendeels aan Beatrix Potter te danken dat het Lake District een Nationaal Park is. In haar jeugd bracht zij verschillende vakantie door in het gebied. Zij raakte er gefascineerd door de dieren en de natuur. Deze fascinatie werd de basis voor de verhalen over Peter Rabbit. De verhalen over dit ondeugende konijntje zijn nog steeds populair en in 2018 verscheen er nog een film over Peter Rabbit.
In 1905 verhuisde Beatrix Potter definitief naar het Lake District. Ze kocht er land en een aantal boerderijen. Toen Beatrix Potter in 1943 stierf liet zij zo’n 1600 hectare land en 15 landerijen na aan de Engelse staat, via de National Trust. En zo werd het een Nationaal Park waar wij tot op de dag van vandaag nog steeds van kunnen genieten. In Near Sawrey kun je trouwens de boerderij bezoeken waar Beatrix Potter werkte en gasten ontving. In the world of Beatrix Potter komt de magie van de verhalen weer tot leven. Een aanrader, vooral als je met kinderen reist.
Wat te doen rondom Lake Windermere?
– Lake Windermere leent zich uitstekend voor het maken van een flinke wandeling. Er zijn verschillende wandelroutes, zowel voor ervaren als voor niet ervaren wandelaars. Trek wel stevige wandelschoenen aan, op een regenachtige dag kan het best glad zijn.
– Een bezoek aan het Lake District is niet compleet zonder boottochtje. Overal in het gebied worden ze aangeboden, meestal voor rond de tien pond. Je kunt ook een kano of roeibootje huren en zelf op pad gaan.
– Fans van Beatrix Potter kunnen verschillende plekken ontdekken die aan haar herinneren. In Hill Top Farm schreef Beatrix Potter haar beroemdste boeken over onder andere Peter Rabbit en Mrs. Tiggy-winkle. In Bowness-on-Windermere vind je The World of Beatrix Potter.
– Bezoek ook het huis van William Wordsworth in Grasmere. De cottage van de beroemde dichter staat vol met memorabilia, waaronder zijn paspoort en bril. De tuin achter de cottage is de plek waar hij vaak zijn inspiratie op deed.
Ben jij al eens in dit prachtige deel van Engeland geweest?
7 comments
Dit is inderdaad een prachtige én sprookjesachtige omgeving, daar hou ik van!
Ik ben ook dol op dit soort plekjes, zo fijn!
Mooi gebied! Ik ben alleen in steden in Engeland geweest, hoog tijd om de natuur te ontdekken!
Moet je echt eens doen Marcella, vooral richting Schotland is het zo onwijs mooi!
Dit is zo’n fijn gebied, echt heerlijk! Perfect inderdaad voor een kopje thee en een boek 🙂
Wat een mooi stukje natuur! Heel sereen ook. Ik heb in Engeland te weinig natuur gezien, en ik zou er graag meer van willen zien. Vooral Schotland lijkt mij een toffe bestemming, lekker ruig 🙂
Dit is echt een aanrader Stéphanie! Heerlijk om te wandelen of een stukje te varen. Schotland staat bij mij ook torenhoog op de wishlist 🙂